Jdi na obsah Jdi na menu
 


MAZLÍČCI

16. 11. 2009

Spasitel

Jméno v originále: Santa's Little Helper
Druh: Chrt
Pohlaví: samec
Barva: Hnědá
Dabér (vydává psí zvuky): Frank Welker a Dan Castellaneta
Zajímavosti: Apu vyhrožoval, že ho upeče. V Simpsonových ve filmu řekl "štěkavým" jazykem, že udělal něco, co si bude do smrti vyčítat.

Spasitel byl původně závodní pes, který běžel pod číslem 8. Při jeho prohře ho jeho majitel na Štědrý večer vyhodil. Homer v tu dobu pociťoval finanční krizi, a tak si Spasitele vzal domů jako jeden velký dárek. Hlavní roli měl např. v epizodě Spasitel trapitel, kde musel kvůli své neposlušnosti s velkou námahou absolvovat školu Emily Winthropové pro výcvik psů. V díle Spasitel zabijákem musela rodina Simpsonových zaplatit 750 dolarů za operaci Spasitelova žaludku a v epizodě Starý zbabělec byl na určitou dobu maskotem piva Duff pod přezdívkou Suds McDuff. Velkou roli si také zahrál v 18. sérii v díle s kódem JABF12, kde se stal policejním psem, který dopadá nebezpečné zločince.

 

Sněhulka III.

Jméno v originále: Snowball II.
Pohlaví: Samice
Barva: černá
Poprvé se objevila v epizodě: Vánoce u Simpsonových
Smrt: Přejel ji Dr. Dlaha

Sněhulka II. byla druhá Simpsonovic kočka, která žila nejdéle. Poprvé se objevila v epizodě "Vánoce u Simpsonových", kde ji Homer vylovil z krabice na Vánoční ozdoby. Sněhulka druhá byla velmi často spojována se psem Spasitelem, se kterým se ve většině případech snášela dobře. Ve Speciálním čarodějnickém díle VIII. se spolu se Spasitelem dostala do mašiny na teleport, kde se jejich DNA spojilo a vyšly z nich dvě zvířata - jedno s kočičí hlavou a se psí hlavou a druhé s kočičím a psím zadkem. Největší hrdinka se ale ze Sněhulky II. vyklubala ve čtrnácté sérii, v díle "Starý zbabělec", kde zachránila Homera před upálením v hořícím Bartově domečku na stromě. Zemřela v "Já, robot", kde ji přejel Dr. Dlaha jeho autem Mercedes-Benz G500. Na pohřbu Líza dokonce složila báseň jménem Kočičí počty: "Čtyři packy, plus jeden ocásek, plus devět životů rovná se jedna milá kočička. Jedna milá kočička mínus devět životů, rovná se jedna smutná holčička".

Pašík

Jméno originále: Plopper
Barva: Růžová
Dabérka (vydává prasečí zvuky): Tress MacNeille

Kdo by ho neznal - slavný animovaný vepřík, který u miliónů lidí vyvolal záchvaty smíchu. Pašík (také známý jako Spider-vepř nebo Harry Poser) byl poprvé zobrazen v Simpsonových ve filmu, kde původně hrál v reklamě na Krustyho hamburger. Hned po natáčení měl přijít o život, ale naštěstí byl v restauraci, kde se natáčela ona reklama i Homer, který si prase vzal domů. Doma se z něj stal Spider-vepř, který rád leze po stropu a náhle i Harry Poser, jenž má jizvu ve tvaru blesku a velké brýle. Objevil se ale také hned v prvním díle 19. série - "He Loves to Fly and He D'ohs", při gaučové scénce, kdy ho Homer pohladil a nazval ho jeho letní láskou a byl i ve Speciálním čarodějnickém díle XVIII, kde ho Bart hodil ze střechy na Homera tak, že se Homerova hlava ihned ocitla v Pašíkovém zadku. Největší slávu ale jistě získal právě při parodování Spidermana u kterého Homer zpíval píseň: "Spider-vepř, spider-vepř. Umí hlavou dolů lézt. Umí též, sítě plést. Bohužel jsem se splet´. Už k Vám běží spider-vepř". Právě tato píseň byla fanoušky i několikrát remixována. Níže naleznete tři příklady.

Rambo

Jméno v originální verzi: Stampy
Druh: slon Africký
Pohlaví: samec
Barva: šedá
Dabér (vydává sloní zvuky): Frank Welker
Oblíbené činnosti: jezení buráků, strkání lidí do svých úst

Rambo je slon Africký, kterého věnovalo do soutěže sprigfieldské rádio KBBL. Spolu s touto cenou bylo v soutěži 10 000 dolarů. Výherce si poté měl vybrat, jakou by z těchto cen chtěl. Soutěž vyhrál nakonec Bart, kterého šokovalo, že slon -kterého by si býval vybral- byl jen vtip. S deseti-tisíci dolary se nespokojil a začal do rádia neúprosně volat "Já chci svýho slona!". Jelikož rádio toto časté volání velmi obtěžovali, sehnali slona Afrického, aby už měli pokoj.

Jako každé exotické zvíře, tak i toto bylo velmi nákladné. Homer ho chtěl nejdříve prodat za vysokou částku chlápkovi, zabývající se slonovinou. Jelikož ale Rambo zachránil Homera topícího se v bahnivém jezeře, nechala ho celá rodina převézt do chráněné rezervace.

Kromě epizody Bart dostane slona se také objevil v díle Dvě paní Nahasapeemapetilonové, kde byl spíše jako "dekorace" na Apuově svatbě, poté ve Veliké Marge, kde díky němu a Milhousovi získal Klaun Krusty zpět svoji popularitu. Dále v díle Rychle a srstnatě - tam Rambo v krátké scénce šikanoval medvěda a nakonec v samotných Simpsonových ve filmu, v kterých málem rozbil skleněnou báň.

 

Jub-Jub

Pohlaví: samec
Barva: zelená
Poprvé vystoupil v epizodě: Selmina Volba

Jub- Jub je domácí mazlíček Selmy Boubierové. Nejdříve ho měla tetička Gladys, ale ta ho později dala Jacqueline Bouvier (Margina matka). Ta se ho vzdala a tak nakonec skončil právě u Selmy.

Jub-Jub rád jí již mrtvé živočichy. Jednou se dokonce pokusil sníst Selminu nohu, protože usnula a on ti tím-pádem myslel, že je mrtvá. Objevil se také ve hře The Simpsons Hit a Run. Potom co Homer vyhraje závod v automobilech, Selma jako rozhodčí řekne, že to byla horší chvíle než když Jub-Jub snědl její kočku.

 

Pan Teeny

Pohlaví: samec
Barva: světle a tmavě hnědá
Dabér: Dan Castellaneta

Louis “Pan Teeny” Toot (také známý jako Joseph Teeny) je cvičený opičák, pomocník, řidič a sluha klauna Krustyho. Stejně jako Krusty je to velký kuřák a občas si bere prášky proti depresi. Mezi jeho příbuzné patří strýček, který byl dříve ministrem zahraničí v Brazílii a jeho matka Toot-Toot, jenž je v zoologické zahradě. Toot-Toot vyměnila Barta (kterého ukradla) právě za Barta v epizodě "Bart má dvě mámy".

Zmutovaná veverka

Pohlaví: neznámé
Barva: růžovo-hnědá
Co to je: Zmutovaná veverka
První vystoupení: Simpsonovi ve filmu
Dabér (vydává zvířecí zvuky): Dan Castellaneta

Tmavě růžová, zmutovaná veverka, která má okolo své hlavy 38 očí. To vše díky mutaci ze springfieldského jezera, kam Homer vyklopil prasečí exkrementy. Poprvé si ji všiml Bart s Flandersem, kteří byli na procházce. Poté k nim přišli zaměstnanci společnosti EPA, kteří zvíře uzavřeli do skleněné nádoby. Russ Cargil - ředitel EPY, veverku potom ukázal prezidentovi USA s tím, že Springfield je nejšpinavější město na Zemi. Veverka se také objevila v prvním díle 19. série, kde prosvištěla na demoliční kouli při úvodní (předělané) scénce.

 

Blinky

Pohlaví: neznámé
Barva: oranžová
Co to je: Zmutovaná ryba
První vystoupení: Homerova Odysea

Blinky je tříoká zmutovaná ryba, která hrála nejvíce v 2. sérii v epizodě Kdo z koho. Bart jí vylovil z rybníka, do kterého pan Burns vypouštěl nebezpečný odpad z jeho elektrárny. Blinky byl/a také v epizodě Futu-drama nebo v díle Lízina svatba, kde (v budoucnosti) měla očí šest. Párkrát se dokonce objevila v seriálu Futurama, která je od tvůrců Simpsonových.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hezký

(ju to je , 2. 6. 2010 17:42)

ju